نتایج جستجو برای عبارت :

قایق راندن به اقیانوس

برای راندن جنگنده به سمت جلو، کافیست ابتدا کلید شماره 2 از بالای صفحه کلید را فشار داده تا چرخ های جنگنده به داخل هدایت شوند. سپس از سمت راست کیبرد و کلیدهای ماشین حساب، فلش رو به جلو که شماره 2 هست را فشار دهید.
ضمنا رمز چنگنده jumpjet میباشد.
لذت بردید؟
قایق راندن به اقیانوس: روایتی خواندنی از سفررهبرمان به یزد
قایق راندن به اقیانوس: نویسنده مظفرسالاری
خلاصه:
مظفر سالاری نویسنده­ ی رویای نیمه شب در حالی که خودش یزدی است و در سفر سال هشتاد و شش همراه خبرنگاران و عکاسان دعوت می­شود تا کتابی از سفر به استان یزد بنویسد. بسیار جامع نوشته. هم با زندگی خود نویسنده کمی آشنا می­شویم و هم در غالب خاطرات بسیار شنیدنی جذاب و خنده ­دار با یزد و علمای آن و زندگی طلاب و جاهای دیدنی یزد آشنا می­شویم. از طرف
به قول بزرگواری: پرونده هیچ اتفاقی در ذهن بسته نمی‌شود...
ماجرای تبعید هم همین است... بارها تمام باورهایم را مرور می‌کنم اما باز هم اول خطم... باز هم شعری، حرفی، آدمی میتواند مرا برگرداند به نقطه آغاز این درگیری درونی...
ما خوب نبودیم قبول؟ ولی شما که خوب بلدید خوب و بد درهم بخرید
اینچنین راندن ما رواست؟؟؟
این درد یادگار شماست حتی اگر به حسب خطای خودمان باشد... خودتان مرهم شوید کاش...
یا فارج الهم...
و لاتفرق بینی و بینک...
رانندگی کردن، آن هم با صفت مثبت حرفه‌ای،
به معنی تند و سریع راندن نیست، بلکه منظور از رانندگی حرفه ای، راندن یک خودرو با
رعایت تمام اصول و قوانین است. آموزش رانندگی حرفه ای به شما یاد می‌دهد که چه طور
به یک راننده حرفه‌ای درستکار و قانونمند تبدیل شوید. اول از هر کاری باید خوب
قوانین راهنمایی و رانندگی را یاد بگیرید؛ کجا کاملا توقف کنید، کجا آهسته برانید،
گردش به چپ را چگونه انجام دهید، در مقابل چراغ‌های راهنمایی و رانندگی چگونه عکس‌العمل
خطرناک ترین جمله دنیا چیست؟

گفته می‌شود خطرناک‌ترین جمله این است: 
«من همینم که هستم.»
 در این جمله کوتاه می‌توانیم غرور، لجاجت، خودرایی، خودخواهی، درجا زدن و به ‌تدریج راندن آدم‌ها از اطراف خود را حس کنیم
پس مراقب باشیم ، هر روز فرصتی هست برای یه قدم بهتر شدن.

با تغییرات کوچک روز بروز حالمون بهتر میشه...
سلام دوستان عزیز می دانم موضوع عجیب را مطرح کردم اما حتماٌ بسیاری از شما شنیدین که فلان چیز خوب بجای پیشرفت رو به قهقرا یا پسرفت می رود از نظر لغوی کلمه ای است عربی از مصدر قهر با فتحه روی سه حرف به معنی دور شدن نابودی نفی و در بعضی نسخ ادبی بمعنی راندن نیز می دهد دوستان می خواستم مطلب بسیار مهمی را از فعل عربی بشما بگویم ولی فکر می کنم اول باید صبر کنم نظرات شما عزیزان درباره موضوع امشب چیست 
بوی خاک عطر باران خورده در کوهسار...
خواب گندم زارها در چشمه مهتاب...

گوسفندان را سحرگاهان به سوی کوه راندن
در تله افتاده آهوبچگان را شیر دادن...

+انصافا لحظه ای چشمتان را ببندید و با خودتان فکر کنید در زندگی هرکدام از ما چندبار این پیشامدهای شگفت افتاده است. تا حالا شبی را در گندم زارها زیر نور مهتاب صبح کرده ایم؟ وقتی که صبح میشود، شبنم اردیبهشت تنمان را که میگیرد، گوسفندان را برای چرا به کوهسار ببریم. چندبار در زندگی بوی خاک باران خو
در میان سرداران مثلی هست که می گوید:
«قبل از اولین حرکت، بهتر است صبر کنید و خوب اوضاع را بررسی کنید.
قبل از یک متر پیشروی بهتر است هزار متر عقب نشینی کنید.»
این یعنی پیشروی بدون جلو رفتن
و عقب راندن بدون استفاده از ابزار جنگی.
هیچ شکستی بدتر از دست کم گرفتن دشمنتان نیست.
دست کم گرفتن دشمن یعنی این که تصور کنیم او بد است؛
به این ترتیب سه گنج خود را نادیده می گیرید
و به دشمن خویش تبدیل می شوید.
وقتی دو نیروی قوی رودرروی هم قرار می گیرند،
پیروزی از
رانندگی کردن، آن هم با صفت مثبت حرفه‌ای، به معنی تند و سریع راندن نیست، بلکه منظور از رانندگی حرفه ای، راندن یک خودرو با رعایت تمام اصول و قوانین و کدهای تخلف رانندگی است. آموزش رانندگی حرفه ای به شما یاد می‌دهد که چه طور به یک راننده حرفه‌ای درستکار و قانونمند تبدیل شوید. این ابتدا از مسیر آیین نامه رانندگی و سپس یادگیری عملی رانندگی می گذرد. برای قبول شدن در آزمون رانندگی باید آموزش های حرفه ای دریافت کرده باشید. اول از هر کاری باید خوب قو
شاید در گرما  تابستان یکی از نکاتی که به چشم نمی آید تاثیر گرما بر روی لاستیک خودرو است فشار درون لاستیک‌ با افزایش دما تغییر می‌کند و لاستیک کم باد تغییر شکل میدهد، سپس به کناره های لاستیک فشار میآورد و در نهایت باعث ترکیدگی می‌شود. شما وقتی در حالت معمولی رانندگی می‌کنید، دمای لاستیک شما تا 35 درجه افزایش می‌یابد حال شما با این علم بایستی بدانید که در فصل گرما و افزایش بیش از حد دما، توجه‌تان باید بیشتر به لاستیک خودروی تان باشد. هر 5 درج
رانندگی کردن، آن هم با صفت مثبت حرفه‌ای، به معنی تند و سریع راندن نیست، بلکه منظور از رانندگی حرفه ای، راندن یک خودرو با رعایت تمام اصول و قوانین و کدهای تخلف رانندگی است. آموزش رانندگی حرفه ای به شما یاد می‌دهد که چه طور به یک راننده حرفه‌ای درستکار و قانونمند تبدیل شوید. این ابتدا از مسیر آیین نامه رانندگی و سپس یادگیری عملی رانندگی می گذرد. برای قبول شدن در آزمون رانندگی باید آموزش های حرفه ای دریافت کرده باشید. اول از هر کاری باید خوب قو
خطرناک ترین جمله دنیا چیست؟گفته می‌شود خطرناک‌ترین جمله این است: «من همینم که هستم.»در این جمله کوتاه می‌توانیم غرور، لجاجت، خودرایی، خودخواهی، درجا زدن و به‌تدریج راندن آدم‌ها از اطراف خود را حس کنیمپس مراقب باشیم ، هر روز فرصتی هست برای یه قدم بهتر شدن .با تغییرات کوچک روز بروز حالمون بهتر میشه

30شعبان
تمرکز چیست ؟
تمرکز کردن یعنی اینکه فرد بتواند توجه و اراده‌‌اش را همسو کند و کنترلِ توجه خود را در اختیار داشته باشد. تمرکز یعنی تواناییِ متمرکز کردن ذهن بر روی یک موضوع، شیء یا فکر و بیرون راندن تمام افکار، ایده‌ها، احساسات و هیجان‌های نامربوط از ذهن. تمرکز یعنی به‌جایِ از این شاخه به آن شاخه پریدن و از دست دادن توجه، زمان و انرژی، در هر زمان تنها یک کار انجام بدهیم.
ادامه مطلب
«لعان» به معنای دور کردن از خود و راندن است، و این در مواردی است که مرد همسر خود را متهم به زنا یا نفی ولد کند، و زن ادعا دارد فرزند از آنِ شوهرش می‌باشد. 
وقتی لعان تحقق یافت، قاضی، بین آن دو جدایی می‌اندازد به گونه‌ای که برای همیشه بر یگدیگر حرام می‌شوند. بعد از این جدایی زن باید برای ازدواج مجدد، عده نگه‌دارد. در شرایط مختلف، زن باید عده‌های متفاوتی داشته باشد و در جایی مانند لعان که نکاح با فسخ(نه طلاق) از بین می‌رود، گفته‌اند که عدۀ چن
باورم نمیشه به پایان این پاییز رسیدیم... پاییز 98... چقدر فرق دارد با پاییز 88 و شب یلدای خابگاه و اون همه فال حافظ...
چقدر این دهه اخیر زود گذشت... چقدر هنوز کار دارم... هنوز حتا به قدر کافی بزرگ نشدم... به خوبی میدونم منطق چی میگه و درست چیه... اما تسلیم مهربونی ذاتی م میشم... البته انکار نمیکنم اون شیطنت و تجربه خاهی ته وجودم هم بهرحال اثرگذاره...
از پاییز 78 که یادم نمیاد... حالا یا نمیخام یادم بیاد. . 
صبح ها که سوفیا رو میبرم مهد از یه راه های خیلی دوری بر
خوشا سر به سوداى معبود سپردن و فرمان بردن از حضرت دوست!خوشا شیطان درون خویش را به بند کشیدن و از هر چه غیر دوست، چشم پوشیدن!خوشا لحظه قربانى کردن بت‏هاى ظاهر و باطن به پاى عشق و هم‏سفر شدن با راهیان کوى دلدار!خوشا گرگ‏ هاى خشم و غضب را از دیار دل خویش راندن!خوشا نوبت به زمین زدن ناقه‏ هاى تکبر که اسباب زحمت آدمى‏ اند و سد شده ‏اند در مسیر رستگارى‏اش!خوشا روایت «بسم الله» بر گلوى خویش خواندن و کلمه توحید را بر تخت پادشاهى قلب نشاندن!خوشا جها
سوالات کنکور خارج از کشور

معنی واژه‌های «اجرا- آرنگ- داشتن- دستگاه- ستردن» به ترتیب، کدام است؟ 1) راندن- ترنج- پاییدن- قدرت- پای‌مال کردن   2) روان ساختن- نارنج- حرمت کردن- ثروت- زیر پا گذاشتن               3) مقرّر کردن جیره برای کسی- آرنج- نواختن- شوکت- پاک کردن        4) جاری کردن- چین و شکن پیشانی- حفاظت کردن- دولت- تمیز دادن معنی واژه‌های «انضمام- متفرّعات- متراک ...
دریافت فایل
استارت چیست
استارت خودرو یک موتور الکتریکی می باشد که نیروی الکتریسیته را به مکانیکی تبدیل می کند. در یک استارت خودرو ، برق از باتری گرفته شده و در طی عبور از سیم پیچ درون استارت، باعث چرخاندن چرخ دنده های استارت می گردد که این عمل باعث می شود، چرخ دهنده های استارت با چرخ دنده های موتور خودرو درگیر شده و آن را نیز بچرخاند.  برای روشن شدن موتور خودرو، نیاز است که دور موتور به حداقل دور راه اندازی لازم در خودرو برسد. این دور موتور حداقلی در موتو
آسانسور هیدرولیکی به دلیل داشتن مکانیزم هیدرولیکی در حرکت از امنیت بالایی برخوردار است، طراحی ساده آسانسور های هیدرولیکی سبب افزایش راندمان آن ها شده است. آسانسور های هیدرولیکی از نظر هزینه بسیار به صرفه هستند و فضای کمی را اشغال می کنند همچنین درصد خرابی قطعات بسیار کم است. ضمن اینکه قدرت حرکتی و حمل بار بیشتری  را نیز دارند . اساس کار آسانسورهای هیدرولیکی اینگونه است که برای راندن روغن به درون سیلندر و پیستون از پمپ فشار روغن، موتور و ش
خانم حسنی (همان حسنی مکتوب که به مکتب هم نمی‌رفت که البته این‌جا، من باشم) بعد از یک سال و دیرتر از اکثر دوستان و هم‌کلاسی‌هایش، به کلاس رانندگی می‌رود.او نمی‌دانست که راندن خوش می‌گذرد، وگرنه زودتر اقدام می‌کرد.خانم حسنی و مربیش، خانم. گ -که خانم قدری هم بود- در همان دو روز اول در خیابان متلک‌های زیادی شنیدند، آنقدری که خانم حسنی ترجیح داد به‌جای شمردن آن‌ها، بر رانندگی خود تمرکز کند. خانم حسنی با خودش فکر کرد که دلش برای متلک‌اندازند
ارنولد لِسِز در کتاب «جنگ بقای یهود» ادله‌ای ارائه می‌کند که بر اساس آن‌ها، یهودیانی قدرتمند، نیروی اصلی پیش‌راندن جنگ (جهانی دوم) بودند. نویسنده، استدلال می‌کند که پشت‌پرده جهان آشفته آن زمان، یک طرح با مرکزیت یهود وجود داشت تا یک حکومت یهودی را به عنوان پلیس دنیا بر روی خرابه‌های ملت‌های غیریهودی بسازد.
ادامه مطلب
کلاه دوچرخه سواری یکی از اکسسوری‌های ضروری برای افرادی است که دوچرخه
داشته و به صورت مرتب دوچرخه‌سواری می‌کنند. این وسیله پرکاربرد برای ایمنی
دوچرخه سوار و هم برای محافظت کردن از آن در مقابل باد، باران و نور
خورشید به کار می‌رود. با وجود پرکاربرد بودن کلاه دوچرخه سواری باز هم
بسیاری از دوچرخه سواران از استفاده کردن آن طفره می‌روند چرا که آن‌ها
تصور می‌کنند که این وسیله ضروری نبوده و اضافه است. از نظر علمی‌ و تجربی
استفاده نکردن از ک
غدد اشکی یا lacrimal glands (هر چشم یک غده اشکی دارد) که در قسمت بالا و خارج کره چشم قرار دارند به همراه  غدد اشکی کمکی  Krauseو Ciaccio در زیر لبه پلک قرار می گیرند باعث ترشح قسمت آبکی اشک می شوند. به طور کلی لایه های مختلف اشک عبارتند از:داخلی ترین و نازک ترین لایه که لایه نازکی از موکوس است توسط سلول هائی در ملتحمه تولید و ترشح می شود .لایه میانی ضخیم ترین لایه است و در واقع مانند محلول بسیار رقیق آب و نمک می باشد. غدد اشکی اصلی و کمکی این قسمت از اشک را تولی
سوالات کنکور خارج از کشور

معنی واژه‌های «اجرا- آرنگ- داشتن- دستگاه- ستردن» به ترتیب، کدام است؟ 1) راندن- ترنج- پاییدن- قدرت- پای‌مال کردن   2) روان ساختن- نارنج- حرمت کردن- ثروت- زیر پا گذاشتن               3) مقرّر کردن جیره برای کسی- آرنج- نواختن- شوکت- پاک کردن        4) جاری کردن- چین و شکن پیشانی- حفاظت کردن- دولت- تمیز دادن معنی واژه‌های «انضمام- متفرّعات- متراک ...
دریافت فایل
یکی از ابزار پر کاربردی که انتظار می رود، در آینده شاهد آن باشیم خودروهای پرنده هستند. این خودرو ها که نمونه های اولیه آن هم اینک طراحی و تست شده اند، روزی جای تاکسی های امروزی را خواهند گرفت. آن زمان فاصله ها کوتاه تر خواهند شد و سبک و سیاق رانندگی کاملا متحول خواهد شد.
به طوری که هر کسی که بخواهد خودروی پرنده اش را براند می بایست؛ خلبانی هم بلد باشد. اگرچه کمپانی های تولید کننده در تلاشند، تا خودرو های پرنده را طوری طراحی کنند، که کنترلی شبیه

✨﷽✨
درمسیر کربلا بودم که ...
✍علامه حِلّی(ره) می گوید: شب جمعه ای به قصد زیارت امام حسین علیه السلام به سوی کربلا می رفتم، در حالی که تنها و سوار بر الاغ بودم و تازیانه ی کوچکی برای راندن مَرکب در دست داشتم. در بین راه عربی پیاده آمد و با من همراه و هم کلام شد. کم کم فهمیدم شخص دانشمندی است؛ وارد مسائل علمی شدیم، برخی از مشکلات علمی که داشتم از او پرسیدم، عجیب اینکه همه را پاسخ مناسب و دقیقی فرمود! متحیر شدم که او کیست؟ که این همه آمادگی علمی دا
رانندگی کردن تنها در راندن یک وسیله نقلیه از نقطه مبدا به مقصد خلاصه نمیشود، رانندگی کردن هم مثل هر کار دیگری قانون و فرهنگ خود را دارد. متاسفانه بسیار دیده شده که یک راننده بی احتیاط که از رانندگی فقط گاز دادن، بوق زدن و ویراژ دادن را یاد گرفته، باعث ایجاد تصادف های زنجیره ای شده که بسیاری از رانندگان با فرهنگ را نیز در کارش سهیم می کند.
به طور کلی اگر بخواهیم به یک راننده توصیه کنیم، که چطور فرهنگ رانندگی را رعایت کند. باید به این موارد اشار
بسم الله القاصم الجبارین 

آیا ما برای قوی شدن تنها نیازمند تجهیزات نظامی در جنگ سخت هستیم؟ آیا برای انتقام از آمریکای جنایتکار، زدن عین الاسدها کفایت میکند؟چطور می توان ادعا کرد قوی شدن و بیرون راندن آمریکا از منطقه می تواند ما را به سر منزل مقصود برساند! در صورتی که افتخار برخی دولتمردان ایرانی، در توییت بازی با دولتهای مستکبر و آمریکاست و ابهت خود را در سینه سپهر کردن برای حفظ موقعیت نرم افزارهای صهیونیستی آمریکایی در خاک جمهوری اسلا
با
سوخت کم خودرو را حرکت ندهید
با تلگرام فروشگاه بلبرینگ هفت به ما قطعه مورد نیاز برای فروش بلبرینگ ؟ فروش تسمه  ؟ کاسه نمد؟ زنجیر کابل ؟ خود را اعلام کنید

بسیاری از رانندگان نمی‌دانند که چنین کاری می‌تواند باعث آسیب جدی به خودرو شود.
پمپ‌های بنزین جدیدی که در خودروها به کار می‌روند توسط بنزین موجود در باک خنک می‌شوند بنابراین زمانی که بنزین موجود در باک کم است پمپ نمی‌تواند به درستی حرارت خود را دفع کند و همین مورد باعث آسیب دیدن
جمال جعفر محمد علی آل ابراهیم التمیمی» ملقب به «ابومهدی المهندس» فرمانده میدانی و معاون رئیس سازمان الحشدالشعبی عراق، بامداد امروز در حمله هوایی آمریکا در بغداد به شهادت رسید. ابومهدی در سال ۱۹۵۴ در بصره متولد شد. او در سال ۱۹۷۳ وارد دانشکده مهندسی فن‌آوری و در سال ۱۹۷۷ فارغ‌التحصیل شد. او پس از اتمام خدمت سربازی در یک کارخانه آهن و فولاد در بصره مشغول کار شد و پس از آن مدرک کارشناسی ارشد در رشته علوم سیاسی را کسب کرد. پس از آنکه صدام در سال
امام باقر ع فرمود چون امیرالمومنین  ع بعزم بصره بیرون رفت در ربذره که مولد و مدفن ابی ذرغفاریست فرود امد مردی از قبیله  محارب خدمتش امد و عرضکردیا امیرالمومنین من از قبیله خود غرامتی رابعهده گرفتم وچون از برخی از انهاتقاضای مواسات وکمک  کردم از سختی وتهیدستی  دم زدند ای امیر مومنان بایشان امر فرما کمک کنند ووادارشان کن با من مواسات کنند  فرمود انهاکجایندعرضکرد دسته یی از انها انجاینده میبینی حضرت مرکب خودرا بسرعت هر چه تمامتر بحرکت اورد
بسم الله القاصم الجبارین 

آیا ما برای قوی شدن تنها نیازمند تجهیزات نظامی در جنگ سخت هستیم؟ آیا برای انتقام از آمریکای جنایتکار، زدن عین الاسدها کفایت میکند؟چطور می توان ادعا کرد قوی شدن و بیرون راندن آمریکا از منطقه می تواند ما را به سر منزل مقصود برساند! در صورتی که افتخار برخی دولتمردان ایرانی، در توییت بازی با دولتهای مستکبر و آمریکاست و ابهت خود را در سینه سپهر کردن برای حفظ موقعیت نرم افزارهای صهیونیستی آمریکایی در خاک جمهوری اسلا
در خرابات نشستن، راندن و به خویش خواندن. این کجی‌ها راست کردن،‌ این دروغی‌های راست‌نمای تباه. آن تباهی‌ها آتش زدن و در دم آتشین خویش فرو دادن، و آنگاه برآوردن چون بالهای فرشتگان.
این ابلیسکان به ابلیسی خویش واگذاشتن، آن نکومردان به نکومردی خویش. تا شرّی و نکویی روزی هر دو از خویش ملول آیند و راه حقیقی بجویند. 
خسته و ملول و زار، آنگاه که روح به آستانه رسد، حقیقت کمر می‌شکند و غبار راه از پاهای تاول‌بسته می‌ستاند و مرهم می‌نهد و بر زخم‌ه
بسم الله القاصم الجبارین 
آیا ما برای قوی شدن تنها نیازمند تجهیزات نظامی در جنگ سخت هستیم؟ آیا برای انتقام از آمریکای جنایتکار، زدن عین الاسدها کفایت میکند؟چطور می توان ادعا کرد قوی شدن و بیرون راندن آمریکا از منطقه می تواند ما را به سر منزل مقصود برساند! در صورتی که افتخار برخی دولتمردان ایرانی، در توییت بازی با دولتهای مستکبر و آمریکاست و ابهت خود را در سینه سپهر کردن برای حفظ موقعیت نرم افزارهای صهیونیستی آمریکایی در خاک جمهوری اسلامی
سلام دوستان
  یکی از اموری که وهابیت از دیر باز مسلمانها و یا شیعیان را محکوم به مخالفت با دین و متهم به شرک و کفر می کرد و به دنبال آن فتوا به قتل و تصرف اموال مسلمانان را صادر می کرد قضیه «بدعت» و ارتکاب امور خارج کننده از دایره شریعت بوده است. عمدتاً وهابیها برای اینکه بخواهند یک عملی را زیر سئوال ببرند و یک فردی را از دایرۀ اسلام بیرون ببرند، و حکم به قتل و کفر او بدهند، موضوع «بدعت» را مطرح می کنند! لذا موضوع «بدعت»، امروز از ابزار اولیه وه
بسم الله القاصم الجبارین 

{حکایات و تشرّفات - شماره 35}

درمسیر کربلا بودم که ...

علامه حِلّی(ره) می گوید: شب جمعه ای به قصد زیارت امام حسین علیه السلام به سوی کربلا می رفتم، در حالی که تنها و سوار بر الاغ بودم و تازیانه ی کوچکی برای راندن مَرکب در دست داشتم. در بین راه عربی پیاده آمد و با من همراه و هم کلام شد. کم کم فهمیدم شخص دانشمندی است؛ وارد مسائل علمی شدیم، برخی از مشکلات علمی که داشتم از او پرسیدم، عجیب اینکه همه را پاسخ مناسب و دقیقی فرمود! متحیر شدم که او کیست؟ که
1⃣ similar words = کلمات مشابه 
Assist = همکاری کردن
Consist = شامل شدن
Insist = اصرار کردن
Resist = مقاومت کردن
Persist = پافشاری کردن
2⃣ similar words = کلمات مشابه
Host = میزبان
Hostle = هتل رایگان
Hostility = خصومت
Hospitality = مهمان نوازی
3⃣ similar words = کلمات مشابه
Generous = سخاوتمند
Genius = نابغه
Genuin = اصلی_خالص
Gorgeous = زیبا
4⃣ similar words = کلمات مشابه
Suppose = گمان کردن
Oppose = مخالفت کردن
Depose = خلع کردن
Impose = تحمیل کردن
Dispose = خلاص شدن
Expose = نمایش دادن_در معرض قرار دادن 
Compose = نوشتن_سرودن
5⃣ similar words
«ریل گان»سلاح آینده

شلیک یک توپ خصوصا در کالیبر های بالا مثل گونه های دریایی از یک پروسه مشخص پیروی می کند. گلوله درون لوله قرار گرفته و سپس خرج انفجاری در پشت آن قرار می گیرد و با فعال شدن مکانیزم شلیک و انفجار خرج مورد نظر گلوله به سمت جلو رانده می شود اما اخیرا نسل جدیدی از توپ ها در حال آزمایش بوده و شاید به زودی وارد وضعیت عملیاتی شوند که به جای خرج های انفجاری، از نیروی الکترومغناطیسی برای به پیش راندن گلوله ها استفاده می ک
درباره جشن سیزده بدر در 13 فروردین روز طبیعت
سیزده‌ بدر، سیزدهمین روز فروردین ماه و از جشن‌های نوروزی است. در تقویم‌های رسمی ایران این روز ، روز طبیعت نامگذاری شده‌است و از تعطیلات رسمی است. برخی بر این باورند در این روز باید برای راندن نحسی از خانه بیرون روند و نحسی را در طبیعت به در کنند.
سیزده بدر در تاریخ ایران باستان:
همانطور که پیشینه ی جشن نوروز را از زمان جمشید می دانند درباره ی سیزده به در (سیزده بدر) هم روایت هست که : «… جمشید، شاه پی
بعد از 40 سال نوستالژی نوجوانی
شرح در لینکدین
اینجا راه مالرو لاسم به نوا است
روزگاری ده ها قاطر الاغ و اسب اهالی و بارشان را جابجا می کردند
خرداد سال 59 اولین بار ییلاق مان را از کلاته بابا احمد به اشخرد لاسم تغییر دادیم
مرحوم
پدر از توانایی در سفر تنهایی به نوا پرسش و اطمینان دادم و او مسیر را
برایم دقیق تشریح و کلی سفارش که کنجکاوی نکنم و بیراهه نیازمایم و مواظب
بار الاغ باشم
سحرگاه پالن
الاغ را محکم تنگ یاسه بستم. خورجین با دو 20 لیتری و مخت
بدون امید به یک ناجی خارجی

با رویای راندن در آزادی،

از رب خود کمک بگیر

در دست نوشته های کوچک الهی خود،

یا صورت ها را له کن

برای نشستن در لجن زاری که ساخته ای،

به نظر می رسد تلاش ما برای پایین آوردن شماست

آرام پایین بیا ...

ما در حال تلاش برای بازسازی بهتر آن هستیم.
ژانر : کمدی , خانوادگی , ماجرایی
مدت زمان : ۸۶ دقیقه زبان : فرانسوی کیفیت : BluRay 720p فرمت : MKV انکودر : F2M حجم : ۸۰۰ مگابایت محصول : فرانسه , بلژیک ستارگان : Benoit Poelvoorde, Edouard Baer, Suzanne Clement, Gregory Gadebois کارگردان : Pierre Godeau لینک‌های مرتبط : جستجوی زیرنویس – کیفیت‌های دیگر
خلاصه داستان :
رائول تابورین ، نام فیلمی کمدی و خانوادگی محصول ۲۰۱۸ به کارگردانی پییر گودو می‌باشد. این فیلم داستان زندگی یک پسربچه را به تصویر می‌کشد که بدون دانستن نحوه‌ی سوار شدن و راندن
سلام 
اولین شعر در خارج از فضای عاشقانه رو نوشتم شاید زندگی دوباره رو شروع کردم شاید دوست تنهایی هامو پیدا کردم دوستی که بهترازهزاران آدم زمینیه نمیدونم چه جوری شروع شد و چه جوری تموم میشه بزارید ازشعرم بگم با تمام علاقه ی که به شعر دارم در یه روز گرم تابستون برا رونمایی کتاب استاد عزیزم رفتم نگارستان تو راه برگشتن تنها تراز همیشه بود زمان تنهایی من کلمات تو سرم میچند اما کنار هم نمیتونم رو کاغذ بنویسم توسرم شعر میشن اما رو کاغذ نمیان سوار
⚡️ پیشوند در زبان‌شناسی یک وند است که پیش از فعل می‌آید و در معنای آن فعل تغییراتی پدید می‌آورد. این روش زایش فعل، یکی از مهمترین ویژگی‌های زبان‌ گیلکی است. (رجوع شود به پست شماره ۱۰۴)
پیشوندها در زبان گیلکی در گۊیش‌های مختلف عبارت‌اند از:
هَ/ها/فا  (ha/fa)
این پیشوند قبل از فعل می‌آید و به آن معنی «به سمت بیرۊن/ به‌ سمت بالا» می‌دهد.
مثال:
کشئن (=کشیدن)
هکشئن/ فاکشئن (=به سمت بیرۊن یا بالا کشیدن)
مثال:
کتن (=افتادن)
هکتن (=به سمت بیرۊن نشر پیدا
ویژگی های یک باربری خوب

اتوبار شرکتی است که کار حمل و نقل را
از طریق زمینی انجام می دهد. اتوبار ها معمولاً بسته بندی لوازم ها را نیز انجام
می دهند. شرکت اتوبار می بایست از جدیدترین روش های مناسب
برای بسته بندی و حمل بار استفاده کند. کارکنان شرکت اتوبار باید قابل اطمینان
باشند و تجربه و تخصص کافی برای این کار را داشته باشند. در این مقاله سعی داریم
شما را با ویژگی های یک باربری خوب آشنا کنیم.

مشخصات دفتر شرکت باربری خوب

با توجه به درجه بندی شرک
تقریبا همه خانم ها کلمه مانیکور را شنیده اند و با آن آشنایی دارند. در این مطلب به معرفی کامل مانیکور و راه های حفاظت از ناخن ها می پردازیم. مانیکور در معنای کلی به معنی حفاظت از دستان است. ریشه ناخن، صفحه ناخن و ماهک، بستر و کوتیکول از قسمت های گوناگون ناخن هستند. مانیکور کامل و بی نقص با آماده سازی ناخن و کوتیکول آن شروع می شود. منظور از کوتیکول چین پوستی موجود در پایه ناخن می باشد. حفاظت کلی از ناخن هااز عوامل مخرب ناخن و کوتیکول آن باید به نا
 کرونا که راهش به کشورمان را پیدا کرد همه به دنبال راه‌حلی برای بیرون راندن این میهمان ناخوانده بودند غافل از اینکه برخی روش‌ها صرفا به بیراهه رفتن است از جمله همین مصرف الکل صنعتی که جان عده‌ای را در استان‌های مختلف گرفت.
هر چند ترس و دلهره گاه بر درست اندیشیدن پیش می‌گیرد و می‌شود هر آنچه نباید، اما در دنیای امروز که انسان به انواع وسایل ارتباطی و اطلاعات کافی دسترسی دارد شاید فقدان آگاهی واژه مناسبی برای سرپوش گذاشتن به برخی بی توجهی
یکی از اصلی‌ترین صنایع زیرمجموعه بخش فناوری در جهان، صنعت خودروسازی است که پیشرفت‌های چشمگیر آن در دو دهه اخیر، تا حدود زیادی سبک زندگی انسان‌ها را تغییر داده است. اتومبیل‌های نوین، ایمن‌تر، جذاب‌تر و راحت‌تر از گذشته هستند، وجود ویژگی‌های متعدد ارتباطی، ناوبری و امنیتی در خودروهای جدید، کارهای روزانه انسان‌ها را بسیار آسان‌تر کرده است و این تنها بخشی از تاثیرگزاری خودروها در زندگی انسان‌ها خواهد بود.

خودروسازی صنعت پویا و رو
به قلم دامنه : به نام خدا. ۱. این آزادراه در شرق قم، جنوب ورامین و غرب گرمسار قرار دارد. طول آن از قم تا گرمسار حدود ۱۵۰ کیلومتر است.۲ . این آزادراه گرچه در میان مردم جاده‌ی قم_گرمسار مشهور است، اما نامش حرم تا حرم است. یعنی حرم قم به حرم مشهد. ثبت این نام در سیستم راهیاب ماشینم در عکس زیرا کاملاً مشخص است. ۳. دو جایگاه عوارض دارد: یکی در ۳۰ کیلومتری قم، دیگری در ۵ کیلومتری بزرگراه تهران مشهد، در نزدیکی سه‌راهی گرمسار. ۴. در هر عوارضی ۷هزار تومان ب
قم شناسی

7329
به قلم دامنه : به نام خدا

۱. این آزادراه در شرق قم، جنوب ورامین و غرب گرمسار قرار دارد. طول آن از قم تا گرمسار حدود ۱۵۰ کیلومتر است. ۲ . این آزادراه گرچه در میان مردم جاده‌ی قم_گرمسار مشهور است، اما نامش حرم تا حرم است. یعنی حرم قم به حرم مشهد. ثبت این نام در سیستم راهیاب ماشینم در عکس زیرا کاملاً مشخص است. ۳. دو جایگاه عوارض دارد: یکی در ۳۰ کیلومتری قم، دیگری در ۵ کیلومتری بزرگراه تهران مشهد، در نزدیکی سه‌راهی گرمسار. ۴. در هر عوارض

انگار زندگی دو لحظه بیش نیست و یا تکرار دو لحظه: لحظه ی وصل و لحظه ی
هجر.
بیاد بیار سخن جلال‌الدین را:
پس تو را هر لحظه مرگ و رجعتی است    
مصطفی فرمود دنیا ساعتی است
آری... آنان که جانشان (نه ذهنشان و نه افکارشان) به حقیقت وصل گردیده،
امید و آرامشی یافته اند، گویی تمام هستی در آنان هضم گردیده و گویی وسعت آنان از تمام
هستی پرآشوب فراتر رفته ست...
 و وای به لحظه ی
هجران... لحظه ی غرق شدن و تنیدن به جهان ماهیات و گم شدن در میان آنها.
بر من این چنین می ن
به دمی و بازدمی هوای تازه به درونم جریان می یابد و کهنگی و ماندگی خارج می شود. فرو دادن است و بیرون راندن.
«هر نفسی که فرو می رود ممد حیات است و چون بر می آید مفرح ذات»
گویی در روز و شب هم چنین گردشی برقرار است. نفس می کشیم؛
هوای زندگی درعالم بیداری را فرو می دهیم، ممد حیات جسمانی مان. که اگر این دم باشد بازدمش در شب چیست؟ روز کجای شب جاری است؟
و به هوایی دیگر، جریانات شب فرو روند، ممد حیات معنوی. آن وقت بازدمش در روز چگونه جریانی است؟ رد پای شب کجا
سلام
معنای اول برای سکولاریزم (ملایم): عدم توجه به علوم ماورائی
ممکن است اعتقاد به ماوراء داشته باشد اما در امور معرفتی، گویا وجود ندارند و توجهی بهشان نمی شود.
معنای دوم برای سکولاریزم (خشن): اصلا ماوراء طبیعت وجود ندارد.
اصالتِ ماده، انکار ماوراء طبیعت، انکار خدا و دین
در امور دنیوی (اقتصاد، حقوق، تعلیم و تربیت،...) دین حضور نداشته باشد!
حتی در معنویات (عرفان سکولار!)
یا در مباحث سیاسی ، توصیف یا تبیین یا استراتژی ها، از دین استفاده نشود.
جدا
برای اینکه رانندگان حرفه ای باربری را بشناسید و انها را تشخیص دهید تا بدون هیچ مشکلی از خدمات باربری استفاده کنید. از نکات مهم برای رانندگان اتوبار این است که باید مسیر درست را انتخاب کنند و در زمان حرکت سرعت مناسبی داشته باشند. این اشخاص باید گواهینامه پایه یک داشته باشند و بر راندن خودوری سنگین مسلط باشند. برای ادامه مطلب کلیک کنید.

شرکت    ظرافت بار خدمات زیرا را به شما  ارائه می دهد    :
اتوبار
باربری

ظرافت بار خدمات اتوبار و با
زرندیها دهم اردیبهشت در جشنواره ی بادبادکها،روز ملی خلیج فارس را درروستای سرباغ پاس خواهند داشت .
طی نشستی مشورتی جشنواره ی بادباکها روزسه شنبه دهم اردیبهشت به مناسبت روز ملی خلیج فارس ، در روستای سرباغ زرند برگزار می شود.
محمد اسلامی رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری دررابطه بااین جشنواره گفت : روز 10 اردیبهشت نشان دهنده غیرت ایرانیانی است که برای بیرون راندن اشغالگران از خلیج فارس جانفشانی کردند و در تقویم جمهوری اسلامی ای
نام عملیات : امام مهدی (عج) مدت اجرا : 2 روز  زمان اجرا : 26/12/1359  تلفات دشمن :168  ارگانهای عمل کننده : سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اهداف عملیات : عقب راندن دشمن از شهر و منطقه سوسنگرد

عملیات امام مهدی (عج) : آغاز عملیاتهای غیر کلاسیک محدود
پس از آنکه فرماندهان ایرانی دریافتند که با جنگهای کلاسیک و شیوه‌های
شناخته شده نمی‌توان کاری را از پیش برد ، طرح عملیاتهای چریکی و غیر
کلاسیک را به اجرا گذاشتند .

نخستین گام در این راستا ،در 26 اسفند ماه 1359
قاسم سلیمانی (20 اسفند 1335-13 دی 1398) فرمانده نظامی ایرانی بود که تا زمان به شهادت رسیدنش توسط آمریکا، به عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فعالیت می کرد. او در طول جنگ ایران و عراق، فرمانده لشکر 41 ثارالله کرمان بود. وی در 4 بهمن 1389 درجه ی سرلشکری را دریافت کرد. سید علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، که پیشتر از عملکرد سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، وی را "شهید زنده" نامیده بود؛ پس از کشته شدنش در 13 دی ماه 1398 از وی به عنوان

روش پاکسازی آشپزخانه های صنعتی از زباله
هرگز از لوله و شیلنگ آب جهت راندن آشغالها در قسمتهایی که به راحتی از جارو، خاک بردار و … می توان استفاده کرد، نباید استفاده شود.
برای برداشتن آشغال هایی نظیر پوسته تخم مرغ، تکه های گوشت، قسمت هایی از مرغ یا سبزیجات از خاک بردار استفاده شود و در سطل زباله یا کانتینر حمل زباله آشپزخانه ریخت.
اضافات مواد غذایی به وسیله کانتینر مخصوص به مکان جمع آوری زباله یا دفع زباله منتقل شوند.
در رستورانها، هتلها، م
باربری به شرکتی گفته می شود که
اسباب کشی منازل، دفاتر و مغازه ها را انجام می دهد. شرکت های باربری کار بسته
بندی لوازم، حمل و نقل و چیدمان لوازم را پس از جابه جایی نیز انجام می دهند. شرکت
های معتبر از پیشرفته ترین روش های بروز برای اسباب کشی و کلیه خدمات، استفاده می
کنند. در این مقاله سعی شده  مشتریان را با حقوق خود و وظایف اتوبارها و نحوه تشخیص یک باربری مطمئن آشنا شونند.

وظایف شرکت باربری

شرکت های باربری برای اسباب کشی های راحت و ایمن بهترین
سیستم موتور برای خودرو مرسدس بنز همواره در اولویت اول بوده است و توانی که خودرو تولید می‌کند اولین شاخصه‌ای است که برای ماشین‌ها در نظر گرفته می‌شود.
امروزه موتورهای دیزلی کارکرد سابقشان را از دست داده‌اند، مرسدس همیشه با تغییرات شگفت‌ انگیزی که در طراحی موتورهای بنزینی خود داشته دنیای تازه‌ای در عرصه‌ موتور ماشین ایجاد کرده است. تکنولوژی هیبرید و استفاده از توان الکتریکی کم کم جای احتراق‌های دودزا را گرفته است و پیل‌ های سوختی که
وقتی صدای پای بهمن از کوچه پس کوچه های خاطره ها به گوش تو می رسد. گویی شهیدانند که آمده اند برای بیعت دوباره برای هشدار و تذکر و بیداری. بهمن که از راه می رسد شهیدان پیمان نامه ی خونین شهادت را برای تجدید امضای تک تک ما می آورند تا فراموش نکنیم که باغبان لاله ها امام مهربان بود و سایبان لحظه ها، نگاهش هنوز هم نگران باغمان است. هر بهمن امام است که دوباره بر بال ملائک به دیدارمان می آید و کوچه های باغمان را پر از نسترن و نیلوفر می نماید. گام هایش هم
اشغال؛ تصویر سیزدهم
پدیدآور: محمدرضا ابوالحسنی
ناشر: روایت فتح/ تعداد صفحات: ۱۰۳
«اشغال؛ تصویر سیزدهم» روزهایی از سرگذشت یک شهر را تصویر می‌کند. این کتاب، ماجرای ۴۵  روز سخت و پر التهاب از خرمشهر زمان جنگ است. مطالب این کتاب، تصاویر مستندی از جوانمردی و شجاعت سربازان ایرانی است که با تمام توان، با دشمن متجاوز می‌جنگند تا پارۀ تن وطن را به آغوش او بازگردانند.
لحظات و دقایقی که در این کتاب روایت می‌شود، همگی بر صفحات کتاب تاریخ دفاع مقدس کشو
زنجبیل جزء گیاهان دارویی مهم است. خواص زنجبیل گوناگون است؛ از جمله ضد تهوع، مقوی قلب، ضد لخته شدن خون، ضد باکتری، آنتی اکسیدان، ضد سرفه، ضد سموم کبدی، ضد التهاب، ادرارآور، کاهش اسپاسم، محرک سیستم ایمنی، ضد نفخ، افزایش ترشحات روده ای معدی، پایین آورنده کلسترول خون، محرک گردش خون مغزی و محرک هضم غذا می باشد. زنجبیل اصالتاً یک گیاه چینی و هندی است و در این کشورها در طول بیشتر از 4000 سال در پخت و پز غذا مصرف شده است.از آنجا که مردم علاقه وافری به
اشغال؛ تصویر سیزدهم
پدیدآور: محمدرضا ابوالحسنی
ناشر: روایت فتح/ تعداد صفحات: ۱۰۳
«اشغال؛ تصویر سیزدهم» روزهایی از سرگذشت یک شهر را تصویر می‌کند. این کتاب، ماجرای ۴۵  روز سخت و پر التهاب از خرمشهر زمان جنگ است. مطالب این کتاب، تصاویر مستندی از جوانمردی و شجاعت سربازان ایرانی است که با تمام توان، با دشمن متجاوز می‌جنگند تا پارۀ تن وطن را به آغوش او بازگردانند.
لحظات و دقایقی که در این کتاب روایت می‌شود، همگی بر صفحات کتاب تاریخ دفاع مقدس کشو
موتورسیکلت‌ها برای بزرگسالان حکم اسباب‌بازی را دارند، راندن آن‌ها جالب و مصرف سوخت آن‌ها به‌صرفه است. مهم‌ترین نکته اما، امنیت آن‌هاست که هرگز به‌پای یک خودرو نخواهد رسید. اگر در این حیطه تازه‌کارید، شاید بهتر باشد پیش از زدن به جاده، کمی خود را آماده کنید. 
چند دفعه نخست برای هر راننده تازه‌کاری می‌تواند طاقت‌فرسا باشد، چراکه برای حفظ امنیت خود و دیگران، باید اطلاعات زیادی را در لحظه پردازش کنید. موتورسیکلت‌ها با ایربگ یا کمربن
بسم الله الرحمن الرحیموَلَا تَلْبِسُوا الْحَقَّ بِالْبَاطِلِ وَتَکْتُمُوا الْحَقَّ وَأَنتُمْ تَعْلَمُونَ بقره٤٢و حق را با باطل نیامیزید! و حقیقت را با اینکه می‌دانید کتمان نکنید.
وقتی که جهل حکمفرما بر عقول حمقاء میشود!
چنانکه در نوشته های سابق،به جهالت ها و رذالت های این فرقه منحرفه اشاره کردیم،در این نوشته نیز به دیگر جهالتی از سوی وی اشاره خواهیم داشت.کسی که ذره تاملی در این فرقه داشته باشد در می یابد که این جماعت علاقه وافر به سخن ر
حرف دل:
قاسم سلیمانی ملتی بود که ملتی را نجات داد. قاسم سلیمانی، داعش چهار حرفی را که حرف های زیادی برای گفتن داشت، سه حرفی کرد و کشت.... همه ما قاسم سلیمانی هستیم، که اگر او نبود، داعش بود و آن چهار حرفی....
سردار، سپهبد و شهید، کدام یک بهتر است؟ کدام را انتخاب کنم در حالی که سلیمانی همه را دارد....
ویکی پدیا:
قاسم سلیمانی (۲۰ اسفند ۱۳۳۵ – ۱۳ دی ۱۳۹۸) فرمانده سپاه ایرانی بود که بعنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فعالیت می‌کرد. او

اولین دستی که خوشه اولین انگور را چید دستِ من بود!
کفش، ابتکار پرسه‌های من بود
و چتر، ابداع بی‌سامانی‌هایم!
هندسه! شطرنج سکوت من بود
و رنگ، تعبیر دل‌تنگی‌هایم!
من اولین کسی هستم که،
در دایره صدای پرنده‌یی بر سرگردانی خود خندیده است!
من اولین سیاه مستِ زمینم!
هر چرخی که می‌بینید،
بر محور ِ شراره‌های شور عشق من می‌چرخد!
آه را من به دریا آموختم!

"حسین پناهی"

با هیراد نشستیم پای "دور افتاده" (رابرت زمه کیس؛ ۲۰۰۰)؛ تا نجات پیدا کردن چاک

به گزارش خبرگزاری فارس،
کتابفروشی افق امروز سه شنبه 28 بهمن میزبان مراسم جشن امضای رمان
«سلحشوران پارله آن» نوشته سید علی خواسته خواهد بود که طی آن آتوسا صالحی و
حسین شیخ الاسلام به بررسی این اثر خواهند پرداخت. علاقه‌مندان در این روز
می‌توانند این اثر را با 20 درصد تخفیف تهیه کنند.

«سلحشوران پارله آن» که یک رمان در رده سنی نوجوانان است درباره افرادی با
همین نام است که در سرزمینی شبیه ایران با اهریمنانی به جنگ برمی‌خیزند که
در قالب
قاسم سلیمانی

قاسم سلیمانی (۲۰ اسفند ۱۳۳۵ در قنات ملک– ۱۳ دی ۱۳۹۸ در بغداد) فرمانده سپاه ایرانی بود که بعنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فعالیت می‌کرد.[۱۸] او در طول جنگ ایران و عراق، فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان بود.[۱۹] وی در ۴ بهمن ۱۳۸۹ درجهٔ سرلشکری دریافت کرد. سید علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، وی را «شهید زنده» نامیده بود[۲۰] و پس از اینکه دولت ایالات متحده آمریکا[۲۱][۲۲][۲۳] در ۱۳ دی ۱۳۹۸ در عم
ورزشهای موتوری یا همان موتور‌اسپورت از جمله ورزشهای پرتحرک و هیجان انگیز است که همواره طرفداران بسیاری را در دنیا به خود جلب می کند ، این ورزشها تماما با استفاده از وسائل نقلیه خودرویی از جمله انواع اتومبیل ها ، موتورسیکلت ها ، هواپیما ها و سایر وسایل موتور دار انجام می پذیرد.
 ورزشهای موتوری اصولاً بصورت گروهی و با ساختار مسابقات مختلف در پیست های مخصوص به خود و یا بصورت انفرادی برای سرگرمی انجام می پذیرد. در یک دسته بندی کلی ورزشهای م
مسئله آب آشامیدنی پاکیزه مسئله مرگ و زندگی است. بدن ما انسانها از ۵۰-۷۰% آب تشکیل شده است و کیفیت آبی که مصرف میکنیم، مهم است چون آب آلوده مطمئنا امید به زندگی کوتاهی را برای ما رقم خواهد زد.هرچند ممکن است به آب نسبتا تمیز و پاک دسترسی داشته باشیم. اما با این حال همچنان مواد شیمیایی و آلاینده هایی در منبع آب ما  وجود خواهند داشت.مطمئن ترین کار آن است که کنترل اوضاع را به دست خودمان بگیریم و برای تصفیه آب خانگی دست به کار شویم. طبق یکی از گزارش ها
بورس مجازی irvex چیست؟
یکی از اقدامات مهم و اثرگذار سازمان بورس؛ فرهنگ سازی با تالار مجازی بورس ایران است. تالار مجازی بورس ایران یا به اختصار irvex  با هدف ارائه آموزشهای عملی به علاقه‌مندان سرمایه گذاری در بورس، ازطریق شبیه سازی خرید و فروش سهام و واحدهای صندوق های سرمایه گذاری در فضای مجازی طراحی و پیاده سازی شده است.
خرید و فروش مجازی سهام در این تالار، برای همه امکان پذیر است. برای فعالیت در بورس مجازی ایران، شما نه نیاز به پول دارید و نه
نابغه‌ی تیونینگ ژاپنی یعنی لیبرتی واک پیش‌نمایشی از لامبورگینی اوراکان پهن‌پیکر خود که در نمایشگاه SEMA رونمایی خواهد شد داشته است.

لیبرتی واک به تولید کیت‌های بدنه‌ی پهن برای سوپرکارهای خاص و محصولات لوکس مشهور شده است و این اوراکان هم نمونه‌ای عالی از کارهای این تیونر می‌باشد.
همانند دیگر پکیج‌های این شرکت، ارتقای اوراکان لیبرتی واک با سیستم تعلیق airrex شروع می‌شود که با این سیستم باعث تنظیم ارتفاع خودرو شده بنابراین لامبورگینی مو
ENG  POOL  GROUP
MOHANDES  ESTAKHR  GROUP 
گروه مهندس استخرمشاوره  ،  محاسبه  ،  طراحی  ،  نظارت  ،  ساخت تعمیر ، بازسازی و نوسازی کامل پروژه های : استخر شنا : خصوصی و عمومی آبنما ، جکوزی ، مجموعه پارک آبی ، مجتمع آبدرمانی اتاق ماساژ  ، تونل مه  ، حمام سنتی  سونا خشک ، سونا بخار ، سونا برف ، سونا نمکدر ایران و کشورهای همجوار 
ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻣﻜﺎﻧﻴﻜﻰ ﺗﻬﻮﻳﻪ در استخر ، نه‌تنها ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺮاى ﻓﻀﺎى ﻴﺮاﻣﻮﻧﻰ ﻛﺎﺳﻪ اﺳﺘﺨﺮ ﺑﻪ دﻟﻴﻞ ﻣﻴﺰان ﺑﺎﻻى رﻃﻮﺑﺖ و
تغییر و تحول بخشی از خصوصیات جوامع و فرهنگ‌های مختلف است. حتی جوامع به اصطلاح ایستا و ابتدایی گذشته هم حدی از تغییرات را پذیرا بودند و اینگونه نبود که به طور مطلق ایستا باشند. تغییر و تحولات اجتماعی و فرهنگی جوامع تا امروز ادامه داشته و پرشتاب به سوی آینده در حال تغییر است. جامعه و فرهنگ ایران نیز از گذشته شاهد این تغییر و تحولات بوده است. ایران به عنوان یک کانون تمدنی کهن در گذشته یکی از خاستگاههای فرهنگی بوده است که تا کیلومترها دور از جغرا
یک سری کلمات هستند مصدع اوقات یا مسدع اوقات یا مصدی اوقاتکه من خودم یک زمانی املای آن ها را بلد نبودم یا معنی آن ها را نمی دانستم. املای صحیح کلمات و طرز صحیح نوشتن آنان همیشه برای من مهم بوده است. املای درست کلمات و نوشتن درست کلمات برای ما مهم اند.
گفتم اینجا بنویسم که برای خودم مروری شود و از طرفی دیگر همیشه بماند.
شاید از خود بپرسید کدام درستند:
مصدع اوقات یا مسدع اوقات یا مصدی اوقاتذیق وقت یا ضیق وقت یا زیق وقت یا ضیغ وقت (به فرض که یکی از آن
در میانه
سخنرانی روز گذشته رهبر انقلاب در مرقد رهبر فقید انقلاب اسلامی، مردم شعار «نه
سازش نه تسلیم نبرد با آمریکا» را سر دادند. البته تحت تاثیر جو ناشی از سخنرانی که
محور اصلی آن بحث مقاومت و ایستادگی بود، چنین واکنشی از جانب مردم انقلابی قطعا بعید
نبود. 
اما سوال اینجاست که  چرا رهبر
انقلاب شعار مردم را قطع و به طور نسبی بحث مقاومت را از نبرد، تفکیک کرده و
فرمودند: «توجه کنید ما فعلا بحث نبرد را نمی کنیم.
بحث، مقاومت است.»؟

جواب این سوال را
رمضان، رمضان عربی، در اسلام، ماه نهم تقویم مسلمان و ماه مقدس روزه. این آغاز و پایان با ظهور ماه جدید است.
سنت اسلامی حاکی از آن است که در شب 27 رمضان، "شب قدر"، خداوند به پیامبر اسلام، قرآن کریم، کتاب مقدس اسلام، "به عنوان هدایت برای مردم" نازل کرده و به رسمیت می شناسد. برای مسلمانان ماه رمضان، یک دوره ی خودآزمایی، به همراه نماز جمعه (śalat) در مسجد و خواندن قرآن می باشد. خداوند گناهان گذشته کسانی را که روز مقدس، نماز، و اهداف وفاداری را می بینند، ب
بسم الله

سردار «حسین دهقان» وزیر دفاع سابق ایران در مصاحبه با روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز در پاسخ به سوالی درباره تحریمهای آمریکا، مشکلات اقتصادی ایران و تاثیر آن بر بودجه نظامی ایران گفت که بودجه دفاعی کشور و سازمانهای نظامی ایران کاهش نیافته است. 
وی گفت: «امروز به مراتب شرایطمان از نظر نظامی نسبت به سه سال پیش که "دونالد ترامپ" روی کار آمد در همه ابعاد بهتر است، از نظر تجهیزات، پرسنل و سازمانها و اگر دوباره ترامپ انتخاب شود در پنج سا
دیروز رفتم و بلانش را باد زدم. پرسیدم که می‌شود زینش را پایین‌تر آورد که آقای تعمیرکار دوچرخه گفت نمی‌شود. خیلی وقت بود رکاب نزده بودم و راندن بلانش حسی شبیه حس پرواز به من داد.
به گل‌فروشی قدیمی هم سر زدم. برای بالکن که حدود دو سال است گلدان خالی‌اش توی ذوق می‌زدند، گل خریدم. یک دسته رز صورتی هم برای روی میز نهارخوری گرفتم. دسته گل را توی سبد جلوی دوچرخه گذاشتم و راه افتادم سمت خانه. همین‌طور که رکاب می‌زدم، دسته گلم افتاد وسط خیابان. تا ب
دیروز رفتم و بلانش را باد زدم. پرسیدم که می‌شود زینش را پایین‌تر آورد که آقای تعمیرکار دوچرخه گفت نمی‌شود. خیلی وقت بود رکاب نزده بودم و راندن بلانش حسی شبیه حس پرواز به من داد.
به گل‌فروشی قدیمی هم سر زدم. برای بالکن که حدود دو سال است گلدان خالی‌اش توی ذوق می‌زدند، گل خریدم. یک دسته رز صورتی هم برای روی میز نهارخوری گرفتم. دسته گل را توی سبد جلوی دوچرخه گذاشتم و راه افتادم سمت خانه. همین‌طور که رکاب می‌زدم، دسته گلم افتاد وسط خیابان. تا ب
به گل‌فروشی قدیمی هم سر زدم. برای بالکن که حدود دو سال است گلدان خالی‌اش توی ذوق می‌زدند، گل خریدم. یک دسته رز صورتی هم برای روی میز نهارخوری گرفتم. دسته گل را توی سبد جلوی دوچرخه گذاشتک و راه افتادم سمت خانه. همین‌طور که رکاب می‌زدم، دسته گلم افتاد وسط خیابان. تا ب
ای کریم و ای رحیم سرمدی     در گذار از بدسگالان این بدی
ای عظیم از ما گناهان عظیم     تو توانی عفو کردن در حریم
"مثنوی"

سال آخر مدرسه بودم.
یه روز گرم تیر ماه وقتی مادرم برای گرفتن کارنامه پایان تحصیلی به مدرسه رفته بود با این صحیفه سجادیه یادگاری از مدرسه برگشت.
همیشه کنجکاو این بودم که دیگران چگونه دعا میکنند.تا حالا راز و نیاز کردن کسی را با خدا نشنیده بودم.
این کتاب برای کنجکاوی من بهترین جواب بود.
برای این روزهای سخت که همه مردمان سیاره
ای کریم و ای رحیم سرمدی     در گذار از بدسگالان این بدی
ای عظیم از ما گناهان عظیم     تو توانی عفو کردن در حریم
"مثنوی"

سال آخر مدرسه بودم.
یه روز گرم تیر ماه وقتی مادرم برای گرفتن کارنامه پایان تحصیلی به مدرسه رفته بود با این صحیفه سجادیه یادگاری از مدرسه برگشت.
همیشه کنجکاو این بودم که دیگران چگونه دعا میکنند.تا حالا راز و نیاز کردن کسی را با خدا نشنیده بودم.
این کتاب برای کنجکاوی من بهترین جواب بود.
برای این روزهای سخت که همه مردمان سیاره
قاسم سلیمانی (۲۰ اسفند ۱۳۳۵ در قنات ملک– ۱۳ دی ۱۳۹۸ در بغداد) یک فرمانده نظامی ایرانی بود. او در طول جنگ ایران و عراق و پس از آن تا سال ۱۳۷۶، فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان بود. سپس، از سال ۱۳۷۶ تا زمان مرگ به‌عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فعالیت می‌کرد. در ۱۳ دی ۱۳۹۸، ارتش ایالات متحده وی را به دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور، در عملیات آذرخش کبودهنگام خروج از فرودگاه بین‌المللی بغداد برای انجام دیدارهای رسمی
ترم ۵ بودم و خسته از همه بچه بازی های همکلاسی هام. برای اینکه بعدترها بیشتر باهاشون سر یک کلاس بشینم درس ترجمه متون اسلامی رو زودتر از دیگران برداشته بودم و به طبعش با سال بالایی هامون که از قضا همشون هم دختر بودند باید سر یک کلاس مینشستم. ترجمه متون اسلامی ۱ و ۲ با استاد «ق» برای من دو تا از بهترین کورس ها بودن چون ایشون هیچ وقت بدون امادگی سر کلاس نمیومد و متخصص غافل گیر کردن دانشجوها بود. یکی از خاصیت های خوبشون همین اصل غافل گیری بود. یعنی ح
امام صادق ع فرمود  چون وفات رسول خدا ص در رسید عباس بن عبدالمطلب و امیرالمونین ع را طلب کرد و بعباس فرمود عمو محمد قبول مبکنی که ارث محمد را ببری قرضش را ببری را بپردازی  بوعدهایش وفا کنی اونپزیرفت و گفت ای ریول خدا پدر و مادرم قربانت من. پیر مردم عیالم.  بسیار. مالم اندک است وتو در سخاوت با باد مسابقه گذاشته ایچه کسی طافت وصایت ترا دارد حضرت اندکی سر پایین انداخت و سپس فرمود عباس می پذیری که ارث محمد را ببری وقرضش را اداکنی ووعدهایش را عملی کن
روا‌ن‌شناس، نکیر، روان‌پزشک، منکر، هر دو می‌خواهند از تو اعتراف بگیرند که زنده بودن به هر قیمتی بهتر از سرزنده بودن به هر قیمتیست. کمیت عمری که به بی‌خیالی سر شود مهم‌تر از کیفیت عمریست که با فکر و خیال به سر برسد. اگر زندگی با عقل هم‌چون خیار تلخی باشد که تو به منتها الیه آن رسیده‌ باشی، ایشان می‌خواهند آن را برایت شیرین کنند. تو نباید بعد از آن همه تلخی، شیرین عقل شوی. باید عقل تو از کار بیفتد، پیش از آن که دیوانه شوی و یک شهر و مملکت را
فیزیکدانان برای اولین بار یک استراتژی برای دستکاری در تریلیون ها نانوماشین مولکولی کوچک درون ما را نشان دادند که برای زنده ماندن ما، به حداکثر رساندن بهره وری و صرفه جویی در انرژی تلاش می کنند. دستیابی به موفقیت می تواند زمینه های متعدد، از جمله ایجاد چیپ های رایج رایانه ای و سلول های خورشیدی برای تولید انرژی را تحت تاثیر قرار دهد.

درون ما همه ی ما تریلیون ها نانوماشین مولکولی کوچک است که انواع مختلفی از وظایف لازم را برای زنده نگه داشتن م
نام اعظم خدای یهودیان، «یهوه» است که نباید بدون جهت نامش را برزبان راند. او خالق آسمانها و زمین و مافیهاست که در شش روز کار آفرینش را به پایان رساند و در روز هفتم به استراحت پرداخت.
یهوه، خدائی است غیور که هیچ گناهی مانند پرستش خدایان دیگر، خشم او را برنمی ­انگیزد. وقتی خشمگین می­شود چهره­ ای بی­رحم دارد و تا چندین نسل فرد گنهکار را مجازات می­کند. اما در عین حال بخشنده و مهربان است و هنگامی که بر سر مهر می­ آید تا چندین نسل فرد مورد رحمت را برک
اجرای عملیات هات تپ به منظور تهیه ی انشعاب از خطوط لوله ی تحت فشار، صورت می گیرد. خطوط لوله ی انتقال دهنده ی سیالات، در تمامی پالایشگاه ها، نیروگاه های سیکل ترکیبی و مجتمع های تولید کننده ی ترکیبات پتروشیمی وجود دارد. همچنین در زمینه خدمات رسانی نیز خطوط لوله ی گاز و آب شرب شهری وجود دارند که اجرای عملیات هات تپ بر روی آن ها امکان پذیر است. در تمامی پالایشگاه ها، مجتمع های پتروشیمی و خطوط لوله ی خدمات رسان شهری و روستایی، نیاز به انتقال خطوط
تعبیر خواب سگ دنبالت باشه
در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد تعبیر خواب سگ دنبالت باشه صحبت کنیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.سگ در خواب دیدن دشمن است و تعبیر خواب سگ دمبالت باشه اشاره به دشمنی دارد که مصر است که به شما ضرر بزند.
تعبیر خواب سگ دنبالت باشه محمد بن سیرین
تعبیر خواب سگ دشمن پست است.اگر سگ ماده دیدید بدانید که زن پستی دشمن شماست و دیدن سگ سیاه در خواب دشمن عرب است و دیدن سگ سفید در خواب دشمنی فارس است.
سلام بر مجموعه دوستان شال و کلاه کرده، برای مبارزه با ویروس کرونا در مبادی ورودی شهر نراق ، خسته نباشید .چنین روزی در دوم فروردین ماه سال ۱۳۶۱ عملیات فتح‌المبین با رمز یا زهرا(س) در جلگه خوزستان آغاز شد.  این عملیات نقطه عطف جنگ ایران و عراق است که در نهایت منجر به بیرون راندن نیروهای عراقی از بخش بزرگی از خاک خوزستان شد.چه کسی می داند جنگ چیست؟چه کسی می داند فرود یک خمپاره قلب چند نفر را می درد؟چه کسی می داند جنگ یعنی سوختن، یعنی آتش، یعنی گر
به عنوان مسن‌ترین و قدیمی‌ترین پادشاه کنونی جهان بسیاری از مردم امروزه به سختی می توانند زمانی را به خاطر بیاورند که الیزابت دوم ملکه انگلیس نبود.
به گزارش فرارو، الیزابت دوم بیش از 60 سال است که ملکه انگلیس است. او در زمان درگذشت پدرش در فوریه 1952 ملکه انگلیس شد و طولانی‌ترین دوره فرمانروایی و درازترین عمر را در بین حکمرانان بریتانیا و طولانی‌ترین دوره سلطنت را بین ملکه‌های سلطنتی و حاکمان زن جهان داشته است.
قبل از اینکه وی به یکی از قدرت
چگونه عمر موتورسیکلت خود را افزایش دهیم؟

موتورسیکلت به خصوص در ایران پنچری سیار موتورسیکلت یکی از محبوب‌ترین وسایل نقلیه است که بین جوانان محبوبیت دارد و عده خیلی زیادی آن را به دلایل مختلف به خودرو ترجیح می‌دهند. اما درست مثل خودرو موتورسیکلت موتورسازی سیار شبانه روزی نیز در صورت نگهداری نامناسب مستهلک می‌شود و هزینه‌های اضافی برای تعمیر و نگهداری روی دست کاربر می‌گذارد. در این مقاله به بررسی شش نکته مهم پرداخته‌ایم که می‌توانند
سردار سرلشکر شهید قاسم سلیمانی 
(۲۰ اسفند ۱۳۳۵ – ۱۳ دی ۱۳۹۸) فرمانده سپاه ایرانی بود که بعنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فعالیت می‌کرداو  در طول جنگ ایران و عراق، فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان بود
 وی در ۴ بهمن ۱۳۸۹ درجهٔ سرلشکری دریافت کرد. سید علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، وی را «شهید زنده» نامیده بود و پس از اینکه دولت ایالات متحده آمریکا در ۱۳ دی ۱۳۹۸ در عملیات آذرخش کبود، او را به هنگام خروج از
۱. اولین نکته مهم در رانندگی آفرود: آهسته برانیدهنگامی‌که در رانندگی آفرود، شناخت کافی روی منطقه ندارید، سریع رانندگی نکنید. خیلی راحت ممکن است متوجه یک سنگ یا یک الوار چوب که لای علف‌ها مخفی باشد، نشوید. در ضمن با سریع راندن از زیبایی طبیعت اطراف خود محروم خواهید شد.۲. روی جاده تمرکز داشته باشیدهر چه منطقه آفرودی شما دورافتاده‌تر و ناهموارتر باشد، نیاز به دقت بیشتری دارید. اگر تلفن همراه‌تان را در یک دست بگیرید و با دست دیگرتان در تلاش ب
مظلوم نمایی به شیوه مظلوم کُشی
سال ها از ماجرای دروغینی که یهودیان برای خود ساختند
و با این دروغ ها مجوز اشغال کشوری مسلمان را گرفتند، می گذرد.
جنگ جهانی و درگیری دنیا با دیکتاتورهایی که حقارت خودشان
را با کشورگشایی پوشانند.
مرگ هزاران انسان در میدان های جنگ و میلیون ها انسان
در خارج از میدان، بوسیله قحطی (مرگ هزاران ایرانی در همان بازه زمانی)، آزمایش های
غیرانسانی (آزمایش های اتمی آمریکا)، تجاوزهای وحشیانه (ورود متفقین به پایتخت های
متحدین
  از فرصت طلایی ایران 
  تا 
   آرزوی دیرینه اروپا 

در مرور تاریخ تقابل دو کشور بزرگ و نیرومند ایران و آمریکا  که 
                   بواقع و پس از پایان جنگ سرد تا زمان حال قطب جدید در رویارویی 
  با آمریکا که میتوان آنرا نه تنها نماد دشمنی غرب با ایران بلکه نماد دشمنی تمام جهان در 
 برابر ایران قلمداد نمود چه آنکه کشورهای بسیاری تا کنون و از زمان پیروزی انقلاب ایران در
  ۱۹۷۸ کاملا در این دشمنی با آمریکا همراهی نمودند و ایران ا
                                               برای رفع مشکلات مهم  156 مرتبه « یا قَیّوم »((100 ))

مناجاة العارفین  بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ 
إِلٰهِى قَصُرَتِ الْأَلْسُنُ عَنْ بُلُوغِ ثَنائِکَ کَما یَلِیقُ بِجَلالِکَ ، وَعَجَزَتِ الْعُقُولُ عَنْ إِدْراکِ کُنْهِ جَمالِکَ ،
وَانْحَسَرَتِ الْأَبْصارُ دُونَ النَّظَرِ إِلىٰ سُبُحاتِ وَجْهِکَ ، وَلَمْ تَجْعَلْ لِلْخَلْقِ طَرِیقاً إِلَىٰ مَعْرِفَتِکَ ، إِلّا بِالْعَجْز
دامنۀ مدرسه

7315

پرسش بحث ۱۳۲ مدرسۀ فکرت

آیا با خودت حرف می‌زنی؟ این پدیده‌ی رفتار درونی را چگونه تحلیل می‌کنی؟ آیا آنچه با خودت، در خلوت گپ می‌زنی قابل نقل و علنی‌شدن است که پند باشد و هشدار و اشتراک تجربه‌ی فردی؟ این موضوع برای گفت‌وگو در مدرسۀ فکرت سنجاق می‌شود.

پاسخ سید علی‌اصغر به بحث ۱۳۲:

آیا با خودت حرف می زنی ؟ بله. علم روانشناسی این امر را از توانایی هوشمندی انسان می داند. همواره موضوع مباحث را جدی می دانم نگاه بدبینانه ا
آیا گریه کودک شما میتواند کولیک باشد ؟ مراقبت از کودکی که همیشه بدخلق است چالش بزرگی برای مادر یا پدر جدید است. زمانی که کودک شما ساعت ۳ نصفه شب گریه می کند و هیچ چیز برای بیش از چند دقیقه او را آرام نمی کند چه کار می کنید؟ دوستان ممکن است بگویند که کودک شما کولیکی است. شما اهمیتی نمی دهید که نام این چیست تا زمانی که راهی برای تثبیت آن وجود داشته باشد. آیا وجود دارد؟ بقیه مطلب را بخوانید.
کولیک چیست؟
کولیک اندکی افسانه ای است. این اصطلاح بر هر نو
دامنۀ مدرسه

7315

پرسش بحث ۱۳۲ مدرسۀ فکرت

آیا با خودت حرف می‌زنی؟ این پدیده‌ی رفتار درونی را چگونه تحلیل می‌کنی؟ آیا آنچه با خودت، در خلوت گپ می‌زنی قابل نقل و علنی‌شدن است که پند باشد و هشدار و اشتراک تجربه‌ی فردی؟ این موضوع برای گفت‌وگو در مدرسۀ فکرت سنجاق می‌شود.

پاسخ سید علی‌اصغر به بحث ۱۳۲:

آیا با خودت حرف می زنی ؟ بله. علم روانشناسی این امر را از توانایی هوشمندی انسان می داند. همواره موضوع مباحث را جدی می دانم نگاه بدبینا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها